Uittips Noord-Holland

Zaterdag 20 september 2025 Antiek en Brocantemarkt De Dreef Haarlem.
Op zaterdag 6 en 20 sept. a.s. is op De Dreef in Haarlem, achter het provinciehuis, weer de traditionele Antiek en Brocantemarkt. Op deze exclusieve en sfeervolle Dreef boulevardmarkt kan een ieder zich van 9 tot 16.30 uur in Montmartre wanen. Op deze markt staan tientallen kramen vol met antieke schatten, zoals meubels, zilverwerk,
sieraden, servies, bestek, spiegels, schilderijen, lampen, veel kleingoed en accessoires voor in huis en andere spullen uit ( groot) moeders tijd. enz. Deze antiekmarkt is reeds jaren een begrip in Haarlem en verre omgeving.
De toegang is gratis.
www.markten-dreef.nl

Zondag 21 september 2025 Snuffelmarkt Haarlemmermeer in Van Zantenhal Nieuw Vennep.
Zondag 21 sept a.s. wordt de Van ZantenHal in Nieuw Vennep van 9 tot 16.30 uur omgetoverd tot een groot snuffelparadijs. Ruim 100 marktkramen liggen dan bomvol met de meest uiteenlopende en leuke 2e hands spullen. Leuke, gekke, kostbare, spannende, zeldzame of handige dingen. Je kunt het zo gek niet opnoemen of
men kan het aantreffen: glas, tin, aardewerk, porselein, instrumenten, vintage, meubels, boeken, verlichting, verzamelobjecten, emaille keukengerei, enz. enz.
Voor iedere beurs is er wel iets te kopen. Snuffelen zit ons allen in het bloed en snuffelmarkten horen bij onze maatschappij en zijn niet weg te denken. Voor jong en oud Haarlemmermeer en de gehele regio wordt het een interessante marktdag! Van Aerle verwacht dat veel publiek naar de Van Zanten Hal in Nieuw Vennep gaat
komen. De entreeprijs is slechts € 4,00 voor volwassenen. Kinderen onder de 12 jaar mogen onder begeleiding gratis naar binnen. Parkeren is ook gratis.
Zo 21 sep 2025 NIEUW VENNEP Snuffelmarkt Van Zantenhal, 9-16 uur. Site https://www.vlooienmarkten.nl
Kerkplein concert Zandvoort aan Zee
Laureaten Prinses Christina Concours 21 september
Laureaten Prinses Christina Concours geven een uitvoering. Akari Bastiaens - piano, Olivier Kemler - tenor, Jesse Wienke - piano
Heerlijk 3 gangen menu voor slechts € 17,99 en dat in Amsterdam! Combineer het met een leuk dagje uit.
Smaken van Latijns-Amerika: 3 gangen keuzemenu bij El Vino in het hart van Amsterdam
Bij El Vino ontmoet de vurige geest van Mexico de gepassioneerde ziel van Argentinië bij jou op tafel. Ze serveren niet alleen eten; maar bieden een reis door de levendige geschiedenis en rijke culinaire tradities van deze twee buitengewone culturen, waarbij elk gerecht zijn eigen verhaal vertelt.
Wat te verwachten
- 3 gangen keuzemenu inclusief voor- hoofd- en nagerecht
- Neem hieronder alvast een kijkje in het menu en de mogelijke opties
- Voor één tot zes personen
- Al het vlees komt van zorgvuldig geselecteerde bronnen met aandacht voor dierenwelzijn
- Er worden verse lokale ingrediënten gebruikt voor alle gerechten
- Eerdere bezoekers hebben het restaurant een review van 4.5 van de 5 sterren gegeven op Groupon, wat het een echte aanrader maakt!

Koninklijke Wachtkamer
van 14 september tot en met 9 november in Amsterdam
Wist u dat er op de stations van Amsterdam Centraal prachtige, verborgen Koninklijke Wachtkamers te vinden zijn? Deze exclusieve vertrekken, ooit alleen toegankelijk voor het koningshuis, openen dit najaar tijdelijk hun deuren voor het publiek.
Een zeldzame kans voor cultuurliefhebbers om een kijkje te nemen achter gesloten deuren, in ruimtes vol koninklijke allure, verfijnde architectuur en intrigerende verhalen uit het verleden.
Koninklijke Wachtkamer Amsterdam Centraal
Diep verscholen op perronhoogte, nabij spoor 2B, ligt een geheim vertrek dat ooit exclusief was voor de koning en zijn gevolg. Nu kan het publiek deze bijzondere ruimte zelf ervaren: Centraal Stations 140 jaar oude koninklijke wachtkamer
Koop je ticket nu!
https://tickets.cultureleagenda.nl/Event?EventId=302

IJ-Buurtveer iedere zondag tot en met 14 september in Amsterdam
Vaar mee met het historische
IJ-Buurtveer naar Nieuwendam en Durgerdam.
Elke zondag tot en met 14 september (behalve 24-08).
Vertrek om 11.00 en 14.45 uur vanaf Amsterdam CS (Steiger 14).
Kijk voor alle informatie over haltes, tijden en prijzen op de website https://sega-amsterdam.nl !
Hendricks Karavaan tot en met 28 september
in Amsterdam, Heiloo, Velsen-Zuid en Hoorn
Deze zomer trekt Hendricks Karavaan langs historische huizen met locatietheater, live muziek en dans. Beleef erfgoed als nooit tevoren in een uniek festival vol verhalen, creativiteit en verrassingen voor jong en oud.
https://www.hendrickskaravaan.nl/
Magische Fantasy Braderie op 27 september in Purmerend
De Magische Fantasy Braderie, voor magiërs, heksen en ander gespuis, wordt op 27 september 2025 voor de 4de keer gehouden in Purmerend van 10:30 tot 18:00 uur.
In en rondom wijkcentrum de Inval staan 70 kramen en partytenten om de geweldige braderie sfeer tot leven te brengen. Er komt een verhalenverteller, een troubadour, Three4Fun (Motown), de Bubble Fairy's en ander entertainment.
Bezoekers kunnen langsgaan bij een heelmeester, een waarzegger, en verschillende kunstenaars en marktkooplui om zich onder te dompelen in de magische sfeer van een ouderwets gezellige braderie. Geniet van een hapje en een drankje bij de Herberg of foodtruck Fantosties .
Kom zoals je bent: in je spijkerbroek, als Harry Potter, Elf, Heks, Prins of Prinses, Piraat of wie jij die dag ook maar wilt zijn. Er is een grote diversiteit aan kramen met handgemaakte producten zoals sieraden, keramiek, dromenvangers, tassen, illustraties, sjamanistische krachtvoorwerpen, spellbottles, kleding/t-shirts, boeken (waarvan de schrijvers aanwezig zijn), draken, rariteiten en edelstenen. Te veel om op te noemen. Kom het ervaren!
Wij gaan er in ieder geval weer een geweldige dag van maken en nodigen iedereen uit om dat samen met ons te doen.
www.magische-fantasy-braderie.nl
Kunst en Creatie Markt Amstelveen op 12 oktober
Op zondag 12 oktober 2025 staat de Kunst & Creatie Markt in Amstelveen op het bruisende Stadsplein. Tijdens deze koopzondag geniet je van een sfeervolle markt vol kunst, design, handgemaakte producten en luxe lekkernijen.
Mooie ZONDAG markten in Amsterdam.
Dit jaar organiseert Lisa Russelman met haar team iedere zondag van de maand een mooi evenement in hartje Amsterdam. Kom allemaal maar eens kijken en/of doe b.v. mee aan de maandelijkse Sundaymarket in de Westergas fabriek. Iedere derde zondag van de maand is er een pracht evenement voor art designers op het Museumplein ! Info Lisa Russelman, Email info@sundaymarket.nl Site www.sundaymarket.nl
ZONDAG markten in Amsterdam
Sunday Marketorganiseert op zondagen mooie evenementen in hartje Amsterdam. Kom allemaal maar eens kijken en/of doe b.v. mee aan de Sundaymarket in de Westergas fabriek. Zie onder. Iedere derde zondag van de maand is er een pracht evenement voor heel Nederland op het Museumplein. Er zijn ook markten op het Rokin en een paar keer per jaar in De Koepel in Haarlem. Kijk op de website voor meer informatie en data.
Eerste zondag van de maand AMSTERDAM Sunday Market Westergasfabriek 12-18 uur. www.sundaymarket.nl
AMSTERDAM Museum Market vindt elke derde zondag van de maand plaats op het Museumplein, Museumplein 1071 Amsterdam, 12-18 uur. Site www.museummarket.nl